Wszystko co chciałbyś wiedzieć o wagosuszarkach

Istnieje mnóstwo miejsc, w których analizuje się masę komponentu przed poddaniem ich procesowi suszenia oraz po. Dawniej radzono sobie z tym problemem w sposób następujący: dokonywano pomiaru wagi surowca, potem suszono go przez kilka godzin, na koniec ważono ponownie. Robiono tak, aby sprawdzić jego wilgotność. Ale tego rodzaju metoda była dość zawodna. Istnieją bowiem sytuacje, w których czas jest bardzo ważny, a kilka godzin klasycznego suszenia surowca nie działało na korzyść prowadzonych działań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.

wagosuszarka

Źródło: wagi-elektroniczne.pl

Składa się ono z charakterystycznych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe części klasycznej wagi, powiadamiające laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Znajduje się na miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej wkłada się badane surowce. Za pomocą tego urządzenia, z uwzględnieniem procesu termograwimetrii (niedobór wagi materiału podczas ogrzewania go), weryfikowana jest różnica pomiędzy ważonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie komponentu, a jest niezbędne w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być potrzebna np. przemysł
.
Sklep internetowy wagi-elektroniczne.pl ma ofertę ujmująca tego typu urządzenia, pochodzące od solidnych europejskich producentów. Odznaczają się one solidnym wykonaniem oraz wysoką precyzją w przeprowadzanych na nich badaniach. Ponadto w ofercie znajdzie się potrzebna termiczna drukarka drukarka do etykiet do wagi (szerzej na ).

Na większą uwagę zasługują wagosuszarki firmy KERN. W tym sklepie stanowią one czołową cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one głównie zakresem temperatur, w jakich należy dokonywać pomiarów. Standardowo, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Jednak firma KERN proponuje dwa urządzenia z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 pozwala na analizę w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Stąd są one tak bardzo sugerowane klientom.

Ponadto, internetowy sklep wagi-elektroniczne.pl poleca także te sprzęty zrobione przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt ma charakterystyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Oprócz tego jest bardzo wygodny w obsłudze. Ponadto w asortymencie znajdują się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*