Jak poprawnie zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?

Trzymanie danych w chmurze staje się dziś coraz bardziej słynne, chociaż jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, na pewno powinniśmy dowiedzieć się jak można zabezpieczyć dane w chmurze. Naturalnie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż w Sieci nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Internetu zdoła zostać upublicznione, nawet jeśli zadbamy o duże bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć bądź filmów. Faktycznie istotne rzeczy, znaczące dokumenty albo intymne zdjęcia musimy więc trzymać z dala od Internetu.

dane w chmurze

Źródło: http://pl.sii.eu/pl/
Żeby porządnie zabezpieczyć dane w chmurze, powinniśmy zadbać o odpowiednie hasło.

Nie masz ochoty przerwać czytania ciekawego tematu na tym wpisie? Zatem zachęcamy do kolejnych – kliknij w źródło drukarki przemysłowe ink jet i przenieś się na analogiczną witrynę.

Nie może to być data naszego urodzenia, imię naszego czworonoga lub rocznica związku – porównaj. Sporo z tych danych wolno bez trudu odnaleźć, przykładowo na Facebooku czy innych portalach społecznościowych tego typu. Mało tego poufałe nam osoby mogą bez trudu wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Warto wybrać złożone, trudne do zgadnięcia hasło, które będzie składać się z wielkich i małych liter i liczb. Jeśli posiadamy problemy z zapamiętywaniem tego rodzaju haseł, zdołamy zanotować sobie je na karteczce i trzymać w domu – przykładowo w teczce, w jakiej posiadamy każde istotne dokumenty.

dane w chmurze

Źródło: cloudia.pl
Pamiętajmy też o tym, aby nie użytkować jednego, takiego samego hasła do różnorodnych rzeczy, przykładowo banku, poczty mailowej czy zasobów, w jakich mamy dane w chmurze. Zawsze korzystajmy także ze przetestowanych dostawców, niech nie skusi nas niska, ciekawa cena. Korzystając z usług, oferowanych poprzez marki w Internecie, wskazane jest zwrócić uwagę na ich doświadczenie, reputację czy też opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to darmowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, która poświęcona jest do serwerowych zastosowań. Po zinistalowaniu ubuntu server wolno korzystać z pakietów stron WWW, baz danych, i także serwera poczty mailowej oraz wielu innych – tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Ubuntu Server wydawany jest regularnie co dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*