Jak wybrać odpowiednio odbiornik telewizyjny czyli krótki przegląd oferowanych dzisiaj urządzeń

Jednym z częściej spotykanych urządzeń elektronicznych w naszych domach i mieszkaniach są telewizory. W ostatnim czasie znacznie uległy zmianie technologie używane przy ich produkcji, miejsce wielkich, pękatych odbiorników z kineskopową lampą zajęły zgrabne, płaskie modele LED, LCD czy też plazmowe. Wszystkie one podobnie wyglądają, lecz poszczególne modele mogą się różnić dość znacznie możliwościami, obrazem i parametrami, a co będzie się z tym wiązać, również cenami.

telewizor

Autor: Philips
Źródło: Philips
Najtańsze i przez to najczęściej kupowane są telewizory samsung posiadające matrycę LCD. Jakość wyświetlanego obrazu w nich najwyższej jakości nie będzie, posiadają także niezbyt szeroki kąt widzenia, jednak dla ludzi nie mających wielkich wymagań w zupełności będą spełniać swoje zadanie.

Na pewno przyda Ci się najnowsza wiadomość (https://www.novatronik.com/). Zatem wejdź w podany link oraz raduj się artykułem, który z chęcią dla Ciebie napisaliśmy.

Bardzo dużym plusem telewizorów wykonanych z taką matrycą jest cena, dzisiaj dość dobry samsung tv z przekątną czterdziestu cali można kupić za półtora tysiąca złotych, co jeszcze parę lat nie było możliwe – sprawdź stronę.

Znacznie lepszy poziom obrazu, lepsze odwzorowanie czarnego i jakość kolorów zapewniają telewizory plazmowe. Są one nieco droższe od urządzeń LCD, lecz dają dużo lepsze parametry, co na pewno docenią miłośnicy dobrego filmu czy amatorzy sportu. Nie występuje w nich także problem z kątami widzenia, dzięki czemu obraz będzie doskonale widoczny ze wszystkich miejsc w danym pomieszczeniu, a także problemów ze smużeniem przy bardziej dynamicznych scenach.

telewizor

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Niezwykle popularne wśród klientów z tej rodziny telewizorów są telewizory sony, firma ta od wielu lat przoduje jeśli chodzi o zastosowanie w oferowanych telewizorach najnowszych rozwiązań technologicznych. Najdroższymi, choć zyskującymi bardzo dużą popularność urządzeniami są telewizory z matrycą LED. Łączą w sobie one najlepsze cechy poprzedników, a oprócz tego są niezwykle cienkie, dzięki czemu świetnie prezentują się w nowoczesnych salonach. Urządzenia LG wykorzystujące tę technologię bez przerwy dużo kosztują, ale różnice między innymi rodzajami cały czas się zmniejszają i spodziewać się należy, że w najbliższym okresie czasu ceny jeszcze spadną – LG LCD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*