Ile mogą zarabiać w Polsce tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarabiać naprawdę dużo. Ich średnia wypłata może wynieść czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo zmiennych, od jakich uwarunkowana jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, natomiast taki, który prowadzi swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są obecnie najbardziej opłacalne – najbardziej opłacalne są Spring (15 tysięcy zł) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy pracy bardzo atrakcyjną opcją od wielu lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz nieco więcej niż 14000 zł netto w przypadku B2B). Pensje brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok.

W tym tekście znajdują się bez wątpliwości warte uwagi wiadomości, jednak wejdź również ten link – ta unikalna strona (http://www.vanking.pl/oddzialy/gdansk/) prezentuje analogiczną tematykę.

10000 zł.

Programista pobiera inne sumy w wypadku formy współpracy, tzn. pobiera nieco mniej w przypadku pracy zdalnej oraz jego pensje odróżniają się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tys. złotych na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że obecnie utrzymuje się ogólne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez różne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*