Jak w tym momencie wypada w w udziale ludzi czytanie literatury

Obecnie wiele osób twierdzi, że tradycyjna książka z wolna odchodzi w zapomnienie. Według nich za kilka lat zostanie ona zupełnie zastąpiona przez technologie komputerowe i sieć WWW. Nie jest to jednak prawdopodobne, gdyż książka w standardowej, papierowej postaci nadal ma spore grono miłośników. Z drugiej strony jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są nieustannie rozwijane. Stosunkowo niedawno stworzono tak zwane e-booki, czyli książkicyfrowe. Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na specjalnie przystosowanym ekranie. Na początku przez e-książki rozumiano tylko pliki pdf z książkami, które były czytane na monitorze komputera. Obecnie ich definicja uległa zmianie z uwagi na zmiany technplogiczne. Wymylono innowacyjne formaty danych do obsługiwania książek elektronicznych. Rozwinęła się także technologia w zakresie ich odczytywania.

tablet Samsung Galaxy

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Czytniki e-książekZnaczną rewolucją było wprowadzenie czytników e-booków, służących do wyświetlania książek elektronicznych w różnych formatach. Określenia takie jak Amazon Kindle Paperwhite nie powinny być nieznane osobom zainteresowanym technologiami tego typu. Zobacz też tutaj – .Są to bowiem modele innowacyjnych urządzeń do odczytywania książek elektronicznych, które podbijają rynek. Specyficzną cechą nowoczesnych urządzeń tego rodzaju jest wykorzystanie tak zwanego e-papieru, czyli specjalnej technologii, poprzez którą wyświetlanie książki na czytniku faktycznie sprawia wrażenie czytania na papierze. Taki ekran nie odbija światła, ani go nie wysyła, co zapobiega zmęczeniu wzroku czytającego.

amazon

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie książek elektronicznych
Oprócz specjalnych czytników, które są najlepsze do używania e-booków, istnieje także znaczny wybór innych przyrządów, które się do tego nadają. Współczesny rozwój technologii powoduje, że lista tych urządzeń stale się zwiększa. Podstawowym urządzeniem wciąz jest komputer.

Szalenie nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć ten tekst. Jeśli masz chęć na więcej, to kliknij link aplikacja sfa i przejdź do następnej strony.

Często jednak zdarza się, że użytkownicy wyświetlają e-książki na innowacyjnych urządzeniach mobilnych. Zaliczają się do nich na przykład powszechne tablety, takie jak przykładowo Samsung Galaxy Tab (). Dają one wysoką jakość czytania, choć nie tak wysoką jak profesjonalne czytniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*