Rozwój technologii to zagrożenie czy szansa? Jak podejść na spokojnie i bez uprzedzeń do tej tematyki?

Z każdym rokiem jesteśmy na innym etapie w wielu sprawach. Odnosi się to do spraw osobistych czy bardziej zawodowych, lecz również naszej roli w społeczeństwie. Nie jest to dziwne, bo dzisiaj żyjemy w mało pewnych czasach, w których nie jesteśmy w stanie być pewni wielu kwestii. Na szczęście zawsze, gdy jest ciężko to nie w każdym wymiarze. Tak możemy powiedzieć o aktualnych, niepewnych czasach, jakie jakby na przekór oferują sporo możliwości.

Desktop

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com

O czym właściwie mówimy? Przede wszystkim o technologii. Wystarczy spojrzeć, ile możliwości nam zapewnia. To że możemy korzystać z sieci internetowej i załatwiać wiele spraw nie wychodząc nawet z domu, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Taka zmiana jest wręcz systemowa, bo odmieniło się nasze podejście do wielu pozostałych dziedzin życia. Każdy kto pamięta długie kolejki w Urzędzie Skarbowym może dzisiaj odetchnąć z ulgą, gdyż wiele takich spraw załatwimy przez internet – . Dobrym przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, lecz nie tylko.

Tak się jednakowoż składa, że najczęściej odczuwamy ulgę, gdy możemy prościej załatwić sprawy typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc wielkim ułatwieniem. W sumie to wszystko jest zależne od nowoczesnej technologii, ponieważ jak nie popatrzeć na dane zjawisko to od razu mamy odniesienie do najbardziej nowatorskich osiągnięć. Jak się odmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest jak dawniej, lecz to w rzeczywistości błędne myślenie. Kiedyś mieliśmy paru znajomych, gdyż ciężko było utrzymać kontakt z większą ilością osób, a obecnie? Obecnie mamy wielu znajomych, chociaż niektórych nawet dobrze nie znamy. Stąd też jest wielu wrogów tych relacji stwierdzając, że nie są one prawdziwe.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Coś w tym jest, ale przecież nie z każdym jesteśmy w stanie się przyjaźnić. Dalej można mieć paczkę znajomych, a jednocześnie więcej znajomych, to bardziej znaczne możliwości w zakresie wsparcia. Kiedyś to reklama namawiała nas do kupna określonego produktu, obecnie spytamy o zdanie kumpli i to działa, gdyż rekomendacje mają wielką moc. Zauważają to firmy, jakie lokują coraz większe finanse (internetowa giełda wierzytelności) w promocję w social media. Z drugiej strony, technologia owszem, ale istnieje także inny kłopot. Jak za nią nadąży? To kwestia na inny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*