Co jest najważniejszym gadżetem do kamer sportowych?

Nie jest tajemnicą to, że kamery sportowe tego typu jak GoPro podbiły szturmem cały rynek. Przede wszystkim te osoby, które są aktywne oraz pragną wykonywać ciekawe spoty ze swych przejażdżek, wycieczek rowerowych albo górskich wyczynów, czy różnego rodzaju sportów wodnych, mogą być zainteresowane kupnem różnych gadżetów.
Żeby tego typu filmy można by było uznawać za dobre, kamerę należy zamontować porządnie tak, aby nie przeszkadzała ona w czasie wykonywanej właśnie aktywności.

naprawy

Autor: Asus
Źródło: Asus

akcesoria gopro 4

Autor: AxisCommunications
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach istnieje bardzo szeroki wybór akcesoriów do przymocowania do profesjonalnych kamer sportowych. Niezwykle ułatwia to rejestrowanie swoich wyczynów. Gdy wybierzemy odpowiednią kamerę, będziemy potrzebować tylko niektórych akcesoriów.

Jeżeli uważasz, że musisz znaleźć zbliżone posty, to przeczytaj wskazówki z www – to trochę inny punkt widzenia, jednak także jest godny polecenia.

Następnym etapem jest ich wybór i ew. zamocowanie takich, które mogłyby w pełni wykorzystywać funkcje oferowane przez kamerę. Najważniejsze akcesoria GoPro 4 to nie tylko dużej pojemności karty pamięci, lecz przede wszystkim obudowa, jaka podczas dynamicznych zdjęć będzie ochraniać kamery przed jakimikolwiek uszkodzeniami, zabrudzeniami albo obtłuczeniami.

W sklepach odnajdziemy bardzo lekkie silikonowe obudowy, które doskonale sprawdzą się w trochę w mniejszym stopniu skrajnych warunkach. Ponadto możemy kupić również obudowy wykonane z aluminium, które mogą pozwalać na zamocowanie kamery w mocowaniach systemowych. Oprócz dobrej obudowy, niezwykle potrzebny będzie również gadżet do wygodnego przechowania kamery. Są 2 opcje mocowania: bardziej kosztowna i tańsza, która ma teleskopowe ramię. Stanowczo w większym stopniu lepsza jest ta droższa, zatem Gimbal.

Ramię teleskopowe kolokwialnie określamy jako kijek, zezwala on na robienie filmików i zdjęć z nieco dalszej perspektywy. W większym stopniu skomplikowanym rozwiązaniem jest tzw. Gimbal. Dzięki niemu wykonalne jest tworzenie pozbawionych drgań płynnych ujęć także w bardzo skrajnych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*