W jaki sposób nowe technologie zmieniają świat? Ciężko sobie dziś wyobrazić życie na Ziemi bez nowoczesnych sprzętów, które ułatwiają egzystencję

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obecny świat technologiami stoi. Są wszędzie, nie tylko w bogatych oraz rozwiniętych krajach. Znajdziemy te ślady w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. Pewnie rozwój techniki nie zawędrował do miejsc, o jakich nie mamy pojęcia, gdzieś w dżungli, gdzie nikt z podróżników jeszcze nie doszedł (chociaż i tego nie możemy być pewni). W pozostałych miejscach spotkać możemy te same telefony, komputery, te same marki oraz zastosowania technologiczne.

tablet

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładów można właściwie mnożyć, lecz pewne jest, że świat jest zglobalizowany pod kątem technologicznym jak nigdy przedtem. Jednocześnie prawdą jest, iż rozwój technologii, którą dziś znamy nie trwa nazbyt długo, tak naprawdę więc to dopiero początek tego, co jeszcze pewnie nastąpi. Powolne początki, proste komputery i aparaty telefoniczne to świat, jaki wydaje się odległy, choć właściwie było to zupełnie niedawno. Ten świat natomiast wydaje się odległy, gdyż trudno uwierzyć w to obecnie, w czasach, kiedy niemal każdy może sobie pozwolić na telefon lg, a w sieci z powodzeniem zabierze się za porównanie tabletów (możemy to znaleźć tutaj).

Kliknij na odnośnik lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące informacje.

To tylko pokazuje, że rozwój technologiczny to fakt, nie ma w tym cienia przesady. W naszym państwie też doskonale to widać, gdy dostępne są coraz bardziej nowe gadżety. Być może nie w dniu premiery, ale w dość krótkim czasie po premierze. Ciężko sobie dziś wyobrazić życie bez komórki lub tabletu, lecz mamy jeszcze więcej możliwości, przykładowo tom tom albo nawigacje – wszystko to nam jest potrzebne. Skończyły się czasy, kiedy używaliśmy papierowych map, dziś jak gdzieś wyjeżdżamy wolimy używać nawigacji, jaka jest intuicyjna i wygodna.

Podobnie sprawa wygląda z internetem, niektórzy w związku z tym pewnie nie myślą o tym, jak dużo rzeczy już w taki sposób załatwiamy. Kto wyobraża sobie, że dzisiaj na przykład nie robimy zakupów w sieci, przecież coraz więcej ludzi z tego korzysta, ponieważ jest to niesamowicie wygodne oraz korzystne. Dzięki internetowi możemy również szybki sposób oraz mniej problematycznie załatwić całą masę spraw, o czym przekonujemy się z każdym rokiem, kiedy już także urzędy wprowadzają tego typu udogodnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*