W jaki sposób rozsądnie korzystać ze znanych stron w sieci? Przynoszą więcej pozytywów, czy raczej nie?

Problematycznie sobie dziś wyobrazić zwyczajne funkcjonowanie bez dostępu do szeregu różnych technologii. Kształtują one życie w XXI wieku powodując, iż jest łatwiejsze oraz ciekawsze.

Film w telewizji

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
To też oczywiście wpływa na to, iż mamy zawsze spory wybór w zakresie różnorodnych usług. Złośliwi powiedzą, że zabiera to czas, iż zamiast skupić się na kwestiach poważnych, niezmiennie korzystamy z tego rodzaju możliwości więc nie zajmujemy się czymś pożytecznym. Tak naprawdę jednak nie ma co tu demonizować, bo powinniśmy zobaczyć w tym zalety, jak i wady.
Weźmy tu na przykład YouTube, portal, jaki znają prawdopodobnie wszyscy użytkownicy internetu. Znajdziemy w takim miejscu nie tylko muzyczne klipy, filmy długometrażowe, ale także śmieszne filmiki, jakie faktycznie zabierają czas, instruktażowe klipy, dzięki jakim jesteśmy w stanie się czegoś nauczyć, identycznie zresztą kursy i warsztaty.
Już na takich przykładach widać, że youtube jest medium służącym do rozrywki, jak i pracy. Nie ma w tym nic złego, no chyba, że rozrywka będzie ważniejsza niż praca, to w tego typu sytuacji oglądanie “śmiesznych kotków” będzie faktycznie stratą czasu.
osoba

Autor: iStock
Źródło: iStock
youtube

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze więc, aby odpowiednio, rozsądnie, mądrze korzystać z tego rodzaju stron, bo wtedy odniesiemy same korzyści.

Jeśli opublikowany tu artykuł jest dla Ciebie interesujący, to bez lęku przeczytaj też uwagi spod linku (https://forever.eu/) – one również są godne Twojej uwagi.

Rozrywka jak najbardziej, ale nie zbyt długo, bo nie będzie to miało żadnego sensu. W takim względzie youtube oferuje korzyści, jak i zabiera czas, a tylko od nas jest zależne, z jakich źródeł będziemy korzystać.

Kłopotem więc nie jest samo medium, co nasze wybory, które nie zawsze podyktowane są realnymi potrzebami. Dobrze o tym pamiętać, jak demonizujemy miejsca w sieci, które same w sobie nie powinny być recenzowane negatywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*