Technologiczne zmiany

Czy myślałeś kiedykolwiek nad tym, jakie byłoby życie bez takich wynalazków jak telewizor? Mimo że sprzęty TV są w szerokim użyciu dopiero od kilku dziesięcioleci, zdążyło dorosnąć pokolenie, które nie umie sobie imaginować egzystencji bez tv. Ostatnie lata to era zwycięstw elektronicznych mediów, telewizory jednak nie tracą swojej potęgi – są przecież obecne w większości rodzimych domostw.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Można jednakże opisać urządzenie, które ostatnio nie jest tak popularne – radio. W erze, kiedy rodziły się media radiowe, był to główny środek przekazywania informacji na dużą skalę. Warto wiedzieć, że dzięki odbiornikom radiowym w domostwach niemieckich Hitlerowi udało się znakomicie sterować ludnością. Obecnie radio (radioodbiorniki samochodowe) nie ma takiej mocny – dziś słuchają go jedynie wierni słuchacze, przeważnie kierowcy w czasie długiej podróży oraz ludzie w podeszłym wieku. Moc tego medium udowadnia jeszcze Radio Maryja, garstka ludzi kierująca rozumami rzesz seniorów.

Coraz mniej osób kupuje też wieże stereo. Trudno się dziwić – większa część młodzieży muzykę bierze z cyberprzestrzeni. OdtwarzaczeCD zostały zwalczone przez wygodny format MP3. Wieże stereo zostały pokonane przez przenośne odtwarzacze MP3. Tego rodzaju sprzęty zdobyły wielką popularność wtedy, gdy powstał pionierski iPod, odtwarzacz muzyczny wykreowany przez potężnego Steve’a Jobsa, który przyniósł jego firmie (Apple) bajeczne profity. Dziś utwory muzyczne możemy także odsłuchiwać na portalach sieciowych. Więcej możesz sprawdzić tutaj – zamienniki do sprzętu gospodarstwa domowego.

A co przyniesie przyszłość ziemskiej inwencji technologicznej? Nie zamierzamy trudnić się snuciem bajek, bo są one z góry skazane na porażkę. Właściwie nie da się wskazać futurologa, który trafnie przewidział, jak będzie działał świat w przyszłości. Jeśli zamierzasz to zweryfikować, zobacz w sieci i książkach wizje rozmaitych badaczy i wieszczów – według sporego odsetka prognoz w dwutysięcznym roku mielibyśmy latające auta…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*