Czy wszystkim recenzjom umieszczanym w sieci powinniśmy wierzyć?

Współcześnie różne opinie w bardzo wielkim stopniu zależą od treści, które docierają do nas dzięki internetowi. Niejednokrotnie okazuje się, że zanim wybierzemy się do teatru albo nawet na zakupy, czytamy wcześniej niezwykle szczegółowo różnorakie komentarze czy recenzje w internecie dotyczące danych produktów czy usług. Czy jednak zawsze są one rzetelne? I czy warto jest się nimi sugerować?

Program internetowy

Autor: Syed Ikhwan
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często publikowane w sieci komentarze auto czesci sklep recenzje nie pochodzą wcale od profesjonalnych osób lub też ludzi, którzy wcześniej mieli sposobność przetestować produkt bądź usługę, lecz są pisane przez ważne agencje reklamowe. Ich zadaniem jest subtelnie propagować produkty dla potencjalnych odbiorców. Niemało ludzi sądzi nawet, że internet oprócz kilku wyjątków, raczej nie jest odpowiednim miejscem zdobywania wiedzy. Pośród wielości informacji bardzo często trudno nam samym wywnioskować, czy pozyskana recenzja rzeczywiście zaczerpnięta jest z rzetelnego źródła, czy też może jest tylko opracowana przez specjalistów do tzw. ePR-u, których rolą jest podświadome zachęcenie nas do pewnych produktów. Jak się okazuje, wielokrotnie pozytywne komentarze, opinie i recenzje są przygotowane przez ludzi, którzy uzyskują za to konkretne pieniądze od agencji marketingowych. Takie komentarze być może są pochlebne, aczkolwiek zazwyczaj całkowicie nieprawdziwe, jednak nie zawsze tak jest i nie należy wyciągać pohopnych wniosków – opinie Forza Motorsport 3.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Internet jest idealnym miejscem do reklamowania się przez wszelkiego typu marki. Daje niezwykle wiele różnych okazji do efektywnego i podprogowego wpływania na opinie osób, które w ten sposób powinny stać się potencjalnymi klientami, na przykład Red Dead Redemption – opinia. A przecież o to chodzi wszystkim firmom! Dodatkowo analizy uświadamiają, iż znacznie bardziej wierzymy w różnego rodzaju opinie na forach niż np. w banery reklamowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż marketerzy niezwykle ochoczo sięgają po tego rodzaju narzędzia.

Jest to jedna z niezawodnych form reklamy w sieci, a jednocześnie bardzo opłacalna. Marketing mający miejsce w sieci okazuje się więc codziennością. Niestety wymaga to od nas zdecydowanie większej świadomości, że nie we wszystko co znajduje się w sieci warto wierzyć. Jak w każdej innej sytuacji, tak i w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*