Mało pracy – duży efekt. Jak odmienić wnętrze małym nakładem pieniędzy.

Czasem nadchodzi taka chwila, że pragniemy zmiany w pomieszczeniach, w których codziennie przebywamy, ale nie chcemy posunąć się do remontu, zmianę koloru ścian albo przemeblowania. Co możemy zrobić, by odnowić wnętrze bez dużych strat gotówki i bez wielkich czynności?

Tuleje dystansowe
Po pierwsze – oświetlenie. Sprawmy sobie kilka różnych punktów świetlnych, żeby dać pomieszczeniom przyjemny wyraz. Aby tego dokonać nie musimy w ogóle kupować dużych, drogich lamp. Czasem można tylko zamienić klosz na trochę bardziej rozświetlony, można kupić na przykład papierowy, albo położyć przy lustrze popularne ostatnio „cotton balls”.

Nawet zwyczajne lampki na choinkę o ciepłym, radosnym świetle, można włożyć do pionowego, smukłego wazonu, i uzyskać tym sposobem ładną dekorację. Każde światło umieszczone obok lusterko będzie podwajać swoje światło. Dobrze jest o tym wiedzieć i zastosować ten pomysł szczególnie w pokojach, do których światło słoneczne prawie nie dochodzi. Warto umieścić też kwiat na półeczce z lustrem, ponieważ przez odbicie i podwójną ilość zieleni będzie dawał wrażenie bujnego. Kolejnym tikiem aby odmienić wnętrze będą niebanalne zdobycze z wyprzedaży posezonowej. Tu pozostaje dla nas szerokie pole do popisu, ograniczeniem jest wyłącznie półka z szyldem „wyprzedaż”.

Rzeczom z wyprzedaży, jeśli nie zostały zniszczone, można dać nowe życie przemalowując je albo zagospodarowując je do innego celu, niż są przeznaczone. Kubek z uszkiem jako doniczka na kaktusa, szklana popielniczka jako pojemnik na bransolety, mała drabinka jako stojak na gazety – pomysłów jest naprawdę sporo jedynie trzeba ruszyć głową. Kolejnym trikiem na odmianę mebelków będzie zmiana uchwytów i dołożenie ozdobnych tulei – odwiedź koniecznie sklep mselektronik.pl.

Tuleja dystansowa produkowana jest z rozmaitych tworzyw, aby udekorować regały kupmy te z niklowanego mosiądzu lub ze stali. Będą bardzo ładnym elementem odmieniającym przykładowo witrynę. Tuleja dystansowa zrobiona z plastiku sprawdzi się też jako pomysł na zmianę nóg w meblach.

Zaczekaj minutę! Zaintrygował Cię post? Masz chętkę na następne ekstra informacje (www.foxenergy.pl/)? To miłe. Wejdź w ten link i przenieś się do witryny z newsami na wybrany temat.

Jeżeli mamy ścianę do zagospodarowania i pustą ramkę na malowidło czy fotografię, ale brak nam pomysłu na wsad, powieśmy pustą ramę. Rezultat będzie całkiem ciekawy. Jak widać niskobudżetowych możliwości jest bardzo wiele, trzeba tylko trochę kreatywności i chęci do dokonywania zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*