Główne odmiany wag wykorzystywanych w przemysłowych zastosowaniach, gdzie można je serwisować.

W wielu zakładach przemysłowych jednym z częściej stosowanych sprzętów są wagi. Każdy chyba doskonale wie, do czego one służą, i w przemyśle ich zastosowanie będzie analogiczne, jak w życiu codziennym. Będą oczywiście różnice, i to całkiem spore w samej budowie wag, gdyż to, czego używa przemysł może się bardzo różnić od takich zwykłych stosowanych wag w domu.

Przede wszystkim wagi przemysłowe mają czasami bardzo duże rozmiary. Największe z nich służą do ważenia samochodów z naczepami, więc ich zakres wynosi nawet trzydzieści ton. Wagi tego typu często się nazywają pomostami wagowymi albo wagami samochodowymi, wykorzystywane są one przede wszystkim tam, gdzie zachodzi potrzeba zważenia wjeżdżających pojazdów – sprawdź wagi z Poznania. Najczęściej metoda ważenia polega na tym, że na samym początku ważony jest pełny samochód, następnie pusty, a różnica to będzie masa ładunku. Najczęściej stosuje się tego typu do sypkich ładunków, takich jak piasek albo żwir, ale często także przy sprzedaży materiałów spożywczych, budowlanych oraz węgla.

Waga elektroniczna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie mniejsze możliwości będą mieć wagi poznań platformowe. One z kolei występują przeważnie w sklepach i magazynach, pozwalając na ważenie towarów o masie wynoszącej nawet kilkaset kilo. Mają różną konstrukcję, chociaż najczęściej pojawia się w nich mniejsza lub większa platforma, na jakiej kładzie się materiały, a waga odczytywana jest albo mechanicznie albo na wyświetlaczu. W pewnych miejscach takich jak warsztatach samochodowych, gospodarstwach rolniczych czy hurtowniach zastosowanie znalazły także wagi hakowe.

Instaluje się je gdzieś na górze, a ważone przedmioty przymocowuje się do haka, stąd też ich nazwa. W przeciwieństwie do wag obecnych w domach, gdzie one po prostu są i się ich używa, przemysłowe wagi wymagają regularnych przeglądów.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź ten użyteczny portal (http://www.tvk.pl/ksw/). Przeczytasz tam informacje, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

Tak naprawdę, serwis wag poznań regularnie gości w wielu zakładach, w których znajdują się wagi. Wynika to z tego, że często intensywnie się je wykorzystuje, a co za tym idzie ich podzespoły będą się zużywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*