Z jakiego rodzaju technologii chętnie korzystamy? Jak zmieniły się nasze preferencje w przeciągu ostatniego czasu?

Ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze życie bez odpowiednich urządzeń, jakie pomagają nam w wielu sytuacjach. Takimi urządzeniami są komputery i sprzęt komputerowy najbardziej profesjonalnych na rynku firm, jak Netgear. W sumie to normalne życie bez komputera zdaje się niepełne, a faktycznie niezbyt komfortowe. Ponadto, obecnie mamy wysyp sporej ilości innych nowatorskich urządzeń, które już powoli wypierają bardziej standardowe sprzęty elektroniczne.

komputer

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze niektórzy mają komputery stacjonarne. Niektórzy je mają, gdyż po prostu są w ich domu (zobacz przewód sterowniczy) od wielu lat, a że są wytrzymałe to po co je zamieniać. Z drugiej strony, tego rodzaj komputery mają spore moce przeliczeniowe, tak więc przydatne są do bardziej poważnych prac, które wymagają większej mocy. Takie więc komputery będą na pewno pomocne dla projektanta graficznego czy człowieka, który trudni się tworzeniem animacji komputerowych – czytaj.

Jednocześnie, nawet jeżeli ktoś ma taki komputer to przecież nigdzie go ze sobą nie weźmie, więc potrzebuje czegoś mniejszego, coś co ze sobą wszędzie może wziąć. Tego rodzaju urządzeniami są netbooki. Idealne do prostych prac, lekkie, poręczne, i co najistotniejsze nie są jakoś specjalnie drogie. Szczególnie netbooki Asus są godne polecenia. Są wytrzymałe i w korzystnych cenach. Trudno odnaleźć konkurencję dla tej firmy, gdyż te produkty łączą jakby dwie ważne cechy: solidna jakość i korzysta cena. Dużo osób wykorzystuje również nettopy. To typ komputera mini desktop, jest wykorzystywany do najbardziej podstawowych zadań, jak przeglądanie internetu czy korzystanie z aplikacji oraz dokumentów.

tablet

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Nietrudno również dostrzec, iż bardzo wiele osób korzysta z tabletów. Pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak już są bardzo popularne, większość firm produkujących komputery dzisiaj ma swoje typy tabletów. Zazwyczaj tablety nie są przeznaczone do zaawansowanej pracy. Są niczym netbooki najbardziej korzystne do pracy poza domem. Są lekkie, w bardzo różnorodnych cenach, bardzo cienkie, więc w każde miejsce jesteśmy w stanie je zabrać. Są tworzone coraz bardziej zaawansowane tablety, więc za określony czas można spodziewać się całkowicie nowych modeli – Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*