Telefonia dla zakładów pracy – innowacyjne możliwości

Większe firmy potrzebują szybkich i niedrogich rozwiązań telekomunikacyjnych. Jest to szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach zajmujących się telemarketingiem, czy tych które wymagają sprawnych kanałów komunikacyjnych między różnymi działami. Duża liczba aparatów telefonicznych i faksów wymaga zamontowania dodatkowo centrali telefonicznej dla uniknięcia zatorów na linii telefonicznej.

Centrala telefoniczna umożliwia prowadzenie wielu rozmów przy wykorzystaniu wyłącznie paru linii telefonicznych. Na przykład jeśli firma ma dział pomocy technicznej, w którym pracuje kilku konsultantów, nie jest niezbędne instalowanie osobnej linii i wymyślanie oddzielnego numeru dla wszystkich. Centrala telefoniczna połączy petenta w sposób automatyczny z jednym z konsultantów, nawet jeśli kilka linii jest już zajętych.

Postęp to większe możliwości

telefon

Źródło: www.morguefile.com

Dawniej centrale telekomunikacyjne były bardzo drogimi przyrządami, znajdującymi się w posiadaniu firmy telekomunikacyjnej. Koszty wykorzystania podnosiły nagminne uszkodzenia i konieczność obsługi manualnej. W dzisiejszych czasach centrale cyfrowe są niewielkie, prawie się nie psujące i na tyle niedrogie, że większe firmy mogą sobie na nie pozwolić. Tego rodzaju centrala wymaga tylko właściwej konfiguracji wykonanej przez fachowców z zakresu telekomunikacji i może działać w zasadzie bez działań z zewnątrz co pozwala ograniczyć koszty wykorzystania w zasadzie tylko do kosztów energii elektrycznej zużywanej przez centralę.

Ograniczanie kosztów
Każda większa firma próbuje w jak największym stopniu zmniejszyć wydatki przy zachowaniu dużej efektywności. Firmy zajmujące się telefoniczną obsługą klienta zamiast zwykłych cyfrowych centrali wykorzystują centrale voip. Znaczy to tyle, że rolę aparatu telefonicznego pełni komputer łączący się z serwerem pełniącym zadania centrali. Koszty takiego rozwiązania voip dla firm są o wiele mniejsze od tych, które należy ponieść w przypadku tradycyjnej centrali. Serwery są dużo tańsze od centrali, firmy zaoszczędzają dużo na aparatach telefonicznych a jakość świadczonych usług jest wysoka dzięki temu, że pracownik – sprawdź kwatery w Łodzi – posiada dostęp do złożonego systemu za pośrednictwem komputera. Poza tym nagrywanie rozmów jest praktycznie prostsze, co zapewnia bezpieczeństwo i opcję sprawdzania poziomu pracy konsultantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*