Rozwój techniki przyniósł ze sobą konieczność komputeryzacji w każdej wykonywanej pracy. Dzięki niemu to co produkujemy wykonujemy bez usterek,a zadaniem komputerów jest tą pracę po prostuuczynić prostszą.

Jeszcze dwadzieścia parę lat temu , kiedy komputery dopiero co wchodziły do użytku większość ludzi była przerażona. Nikt wcześniej poza najmniej skomplikowanymi w budowie i obsłudze commodore 64 służącymi przede wszystkim do gier nie miał z nimi do czynienia. Przerażała wizja obsługi i co najważniejsze codziennego posługiwania się nimi w pracy. Na tamten okres było to tak niesłychane, że przerażało wszystkich.

Do tego czasu każdy

komputer w aptece

Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com

znał swoje zadania , wykonywał je tak jak ich go nauczono i ta szybka zmiana wielu nie tyle co niepotrzebna , to niebywale skomplikowana . Pomalutku i z upływem czasu zaczęto jednak poważać korzyści, jakie to przynosi. Jasne że nie chodzi w tym momencie tylko i jedynie o dziedzinę przemysłową, gdzie bez pełnej komputeryzacji praca byłaby dziś niemożliwa. Gdy w sklepach pojawiły się kasy (zobacz też: kasy fiskalne cieszyn) fiskalne monitorujące codzienny obrót każdego nawet najmniejszego punktu handlowego, sprzedawcy podchodzili do tego niesłychanie sceptycznie. Zamiast ułatwień w pracy widzieli raczej same niedogodności i przeszkody. Dotąd używane karteczki do sumowania pozycji i obliczania należności musiały przestać istnieć , a każdy rachunek naliczała maszyna. I choć na początku podchodzono do nich niesłychanie nieufnie, obecnie kasy fiskalne to nie wyłącznie obowiązek, ale niebywałe ułatwienie. Żaden sprzedawca obecnie chyba by sobie nie dał rady , gdyby obliczeń nie wykonywały za nich kasy fiskalne. Niebywale

kasa fiskalna

usprawniają pracę, pomyłki jeśli wystąpią to jedynie z winy obsługującego, gdyż co jak co ale komputery się nie mylą.

Po latach obycia i codziennego użytkowania uwierzyliśmy w to, że komputery w każdym zawodzie są konieczne. W teraźniejszym czasie dużo wielkich hal produkcyjnych, warsztatów sklepów i wszystkich innych instytucji nie miałoby podstaw do funkcjonowania gdyby nie komputery. Zawojowały naszą pracę to jasne w bardzo korzystnym tego słowa znaczeniu i nasze życie, ale bez ich wsparcia nikt nie wyobraża sobie wykonywania jakiejkolwiek pracy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia w takim znaczeniu, że większość instytucji jest zaopatrzona w agregaty prądotwórcze by kontynuować pracę na wypadek braku w dostawach energii elektrycznej. To najlepszy dowód na to, że komputery są potrzebne .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*