Rola informatyki dla sprawnego zarządzania firmą, jak najkorzystniej zagwarantować informatyczną obsługę.

Prowadząc swoją firmę coraz ciężej jest obyć się bez komputerowego sprzętu. Dzisiaj komputery są wykorzystywane nawet w małych firmach, w których właściciel wystawia parę faktur miesięcznie. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można przy pomocy komputera wystawiać faktury, prowadzić ewidencję sprzedaży i księgowości, a także prowadzić korespondencję przy pomocy elektronicznej poczty.

Sprzęt komputerowy

Autor: Menno van der Horst
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to ogromnym ułatwieniem nawet dla malutkiej firmy, a przy większych ciężko nawet wyobrazić sobie ich działanie bez sprawnej infrastruktury komputerowej. () Lecz aby sprzęt komputerowy mógł spełniać swoją rolę, to musi być on odpowiednio skonfigurowany i powinien posiadać odpowiednie oprogramowanie. W niejednej firmie przestój pracownika w wyniku awarii sprzętu nieść może za sobą wymierne straty finansowe, więc należy przypilnować tego, żeby wszystko działało jak należy. W tym celu należy albo zatrudnić na umowę etatowego informatyka, albo nawiązać współpracę z jedną z licznych firm zajmujących się obsługą informatyczną.

Przy niewielkiej liczbie sprzętu komputerowego zatrudnianie kogoś na stałe może się zupełnie nie opłacać, bo taka osoba przez większość czasu nie miałaby czym się zajmować. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie do tego albo niezależnego specjalistę od producent przenośników taśmowych informatyki, albo jakąś firmę która się zajmuje tego typu usługami.

Należy pamiętać przy tym, że obsługa informatyczna firm to nie jedynie pilnowanie sprawnego funkcjonowania sprzętu, ale również konfigurowanie sieci, bieżąca pomoc pracownikom czy tak ważne obecnie kwestie bezpieczeństwa. Dlatego też najlepszą opcją będzie współpraca z osobą czy firmą, która wszystkimi tymi obszarami będzie się zajmować w ramach całościowej umowy.

Najchętniej wybieranym modelem współpracy jest abonament na umówioną liczbę godzin, podczas których robione są wszystkie niezbędne prace. Jeśli z jakiś powodów abonament byłby niewystarczający, to oczywiście nie będzie problemów z realizacją dodatkowych zleceń, jakie są już wtedy albo indywidualnie wyceniane, albo na podstawie wcześniej umówionego cennika godzinowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*