Do czego powinno się stosować gips szpachlowy?

Wykańczanie pomieszczeń jest bardzo istotnym etapem w przypadku dowolnego remontu. Aby ta trudna praca przyniosła oczekiwane efekty, należy mieć na uwadze Wybór właściwych surowców.

W niniejszym tekście znajdziesz inFormacje, kiedy trzeba używać gipsu szpachlowego, a kiedy gładzi gipsowej. Gładź szpachlowa cechuje się relatywnie dużą wytrzymałością, twardością czy dużą przyczepnością do niemalże jakiegokolwiek podłoża. Dzięki swym właściwościom świetnie nadaje się do wyrównywania dużych ubytków i różnych nierówności. Można ją bez jakichkolwiek problemów kłaść dość grubą warstwą nawet do 6 milimetrów. Gips szpachlowy jest wielokrotnie wybierany również do prostowania murów w starszych budynkach. Gips może zostać nałożony tak na tynki, beton czy też na płyty karton-gips. Ściany, które pokryte są powłoką gipsu szpachlowego można bez kłopotu pomalować, tapetować albo nakładać na niego kafelki czy inne elementy wykończeniowe. Opisywany gips szpachlowy doskonale sprawdza się, jeśli chcemy przymocować niewielkie elementy dekoracyjne z gipsu. Można by go również wykorzystywać do spoinowania płyt kartonowo-gipsowych. Warto mieć świadomość, że w sprzedaży dostępne są gipsy szpachlowe o różnej ziarnistości.

fachowcy

Autor: Bosch
Źródło: BOSCH
Jeśli chodzi z kolei o gładź gipsową, to cechuje się ona mniejszą ziarnistością. Kładąc ją można otrzymać rezultat idealnej gładkości. Kładąc gładź wyrównamy również drobne defekty na powierzchni ściany. Bardzo ważne jest jednak to, że tego typu materiał charakteryzuje się nieco mniejszą twardością i wytrzymałością, niż gips szpachlowy. Tego typu specyfika powoduje, że jest to zdecydowanie łatwiejszy do szlifowania materiał.

Warto ponadto mieć świadomość tego, że gładź należy nakładać niezwykle cienką warstwą ok. 2 mm.

Gdy już przestudiujesz ten artykuł, nie mniej wciągająca będzie ta oryginalna wiadomość, gdyż zawiera pokrewne dane na omawiany temat.

Gładź gipsowa jest wykorzystywana zazwyczaj na ścianach pokrytych już warstwą gipsu szpachlowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*