Założenie własnego sklepu może być niełatwym zadaniem — powinniśmy się zatem do tego przygotować

Nieistotne, co mamy w planach sprzedawać — posiadanie sklepu wymaga wynajmu odpowiedniego lokalu.
Polacy, którzy założyli swe przedsiębiorstwa w sieci i tam oferują różne produkty, są w stanie pracować na przykład z domu.

Wybór

Autor: D+H
Źródło: D+H
Potrzebują jedynie magazynu, choć i ten da się przykładowo ulokować w piwnicy. Jeżeli jednak chcemy założyć tradycyjny sklep, to oczywiście niezbędny będzie nam lokal. I tutaj należy przemyśleć kilka spraw. Najistotniejsze jest to, że powinien on spełniać wszystkie wymogi pod względem kierunku naszej sprzedaży. Jeśli będziemy prowadzić cukiernię albo warzywniak, to potrzebujemy miejsca, w którym będzie dużo światła. Natomiast jeśli będziemy oferować przykładowo ubrania, to lokal powinien mieć większy magazyn. Sporo zależy również od tego, na jakie gabaryty lokalu mamy zamiar się zdecydować. Na start możemy zacząć od niewielkiego sklepu. Jeżeli nasz biznes się przyjmie oraz okoliczni mieszkańcy będą robić u nas zakupy, to po pewnym czasie będzie można rozejrzeć się za czymś większym. Ważną kwestią przy wynajęciu lokalu wydają się być opłaty. Powinniśmy wiedzieć, ile będziemy płacić za wynajem i czynsz. Wszystko trzeba zsumować i szczerze przyznać, czy podołamy.

Nim otworzymy sklep, warto byśmy zrobili pewnego rodzaju weryfikację — czy w okolicy znajduje się już jakiś lokal o podobnym profilu. Bez sensu będzie otwierać drugą kwiaciarnię albo butik, jeśli tuż za rogiem już podobny jest. Mogłoby się to fatalnie skończyć. Tylko niestety nie jest jasne dla kogo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*