Najnowsza elektronika w codziennym życiu, czyli jakie elektroniczne urządzenia są obecnie używane.

Dzisiaj mało kto wyobraża sobie codzienny dzień bez jakiejś elektroniki. W zasadzie większość z nas posiada przy sobie komórkę, czy jest to starsza konstrukcja z klawiszami, czy też nowoczesny model smartfona. Poza tym w wielu domach znajdują się tablety, laptopy czy też komputery stacjonarne, a także inny sprzęt, taki jak przykładowo telewizory czy konsole do gry. Lecz obecnie przeciętna żywotność takich urządzeń to maksymalnie parę lat.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieje się tak z dwóch powodów, po pierwsze są one tak bardzo skomplikowane, że zwyczajnie się po tym pewnym czasie mogą popsuć, a naprawy przeważnie nie będą się opłacać. Kolejna rzecz, to szybko się starzeją i nie radzą sobie z aktualnymi programami, przez co wiele osób zwyczajnie je wymienia na kolejne egzemplarze. Szczególnie widoczne jest to na rynku tabletów i smartfonów, gdzie kilka lat to tak naprawdę przeskok o całą epokę sprzętu.

Powiększa się ilość pamięci, liczba rdzeni w procesorze, pojawiają się kolejne wersje systemów operacyjnych, a także gry i programy, jakie na starszych generacjach sprzętu mogą nawet nie działać. Wytwórcy tabletów oraz smarftonów prześcigają się w coraz nowocześniejszych urządzeniach, dodając sporo przydatnych na co dzień funkcjonalności.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (http://www.emanta.pl/), która podnosi zbliżone tematycznie wątki, też będą zapewne ciekawe.

Na przykład najnowszy smarfton sony xperia () e to typowe urządzenie z 4G pamięci i niewielkim dotykowym ekranem. Posiada on jednak niezwykle interesującą, wbudowaną fabrycznie aplikację Walkmen, dzięki jakiej da się bardzo przyjemnie słuchać muzykę i zarządzać listą piosenek.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei nexus 7 (WWW), flagowy model z rodziny 7-calowych tabletów, to obecnie jeden z najlepszych sprzętów oferowanych w swoim segmencie. Ma on cztery wydajne rdzenie i aż trzydzieści dwa G wbudowanej pamięci, przez co nawet najbardziej wymagające programy zadziałają na nim bez żadnego problemu, bez zwisów i przestojów. Doskonałej jakości ekran wyświetli wszystkie szczegóły i doskonale odwzorowuje kolory, a praktyczna, smukła obudowa zapewni doskonałą ergonomię podczas użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*