Jak zabezpieczyć domek przed złodziejem?

Wedle informacji policji, przez drzwi tarasowe oraz przez okna dokonywanych zostaje powyżej połowa z wszelkich włamań. Zazwyczaj wyważane zostaje skrzydło.
Najlepiej więc montować okna z tzw.

okuciami przeciwwyważeniowymi w dobrej klasie wytrzymałości na włamania. Rabuś może również stłuc szybę. Gdy chcemy się przed tym ochronić, wybierzmy szkło o podniesionej wytrzymałości na włamanie. Miejmy na uwadze, iż nawet najsolidniejsze okno nic nie da, gdy wychodząc z budynku, zostawimy je otwarte. Bezpieczna brama garażowa z pewnością utrudnia wtargnięcie niepowołanych osób do naszego garażu. W trakcie zamykania brama garażowa z automatu rygluje się w szynie silnika, co skutecznie zapobiega jej podważeniu.
lampka nocna

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

lumia

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Okna oraz drzwi nie powstrzymają włamywacza przed włamaniem, jednak mu je utrudnią, dając nam czas konieczny na interwencję. Stąd drugim elementem ochrony domku powinny być rozmaite czujniki, które prześlą dalej wiadomość o próbie włamania (do właściciela, agencji ochrony ) oraz spowodują, iż na miejscu wydarzenia błyskawicznie pojawi się patrol interwencyjny. Monitoring GPS wykorzystuje współcześnie czujki podczerwieni (aktywne oraz pasywne), mikrofalowe, wibracyjne, czujniki stłuczenia szkła.

Czy masz ochotę może dostać link do strony fotoposzewki, gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Myślimy, że spodoba Ci się nasz serwis.

Podstawowym Wyposażeniem alertu są detektory wykrywające otwarcie okien. Oprócz czujników, konieczne są także sygnalizatory, które przekażą informację o włamaniu. Mogą być one optyczne, akustyczne i akustyczno-optyczne.

Ważne, ażeby sygnalizator instalować w miejscu doskonale dostrzegalnym, a gdy są dwa – pomieścić je na różnych ścianach. System powinien poinformować o zdarzeniu właściciela budynku oraz agencję ochrony , która pościele do naszego domku interwencyjny patrol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*