Jak wygląda aktualnie rynek smarftonów na świecie, jakimi rozwiązaniami firmy kuszą obecnie swoich klientów.

Rynek smartfonów rośnie w ogromnym tempie, zrozumiałe więc jest, że każdy będzie chciał jak najwięcej urwać z tego. Wprawdzie nadal największe udziały w rynku mają są Samsung i Apple, ale pozostałe firmy także idą do przodu. Odpowiednią popularność próbuje również zyskać Microsoft, promując swój system Windos Phone.

Póki co zbyt dużych udziałów on nie ma, lecz w sprzedaży pojawiło się już kilka interesujących modeli, z powodzeniem konkurujących z urządzeniami na Androidzie. Dobrym przykładem będzie tutaj Microsoft Lumia 535 (etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=247&device_model[0]=243), pierwszy smartfon wydany nie pod logiem Nokii a Microsoftu. Ekran na pięć cali, zgrabna obudowa i materiały wysokiej jakości powodują, że już na pierwszy rzut oka sprzęt ten robi dobre wrażenie. Równie dobrze jest w środku, gdyż Lumia wyposażona została w wydajne części, a w powiązaniu z szybko działającym systemem sprzęt będzie działał faktycznie szybko. Model ten szybko zdobył sporą popularność na rynku, jeżeli następne będą tak samo dobre, to zapewne Windows Phone może mieć szansę zdobyć większe udziały.

telefon nokia

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei jeśli będzie chodzić o Androida, to sporo firm próbuje zagrozić pozycji Samsunga, oferując tam samo dopracowane konstrukcje. Doskonałym przykładem może tu być LG, jaki stawia nie tylko na topowe modele, lecz także na średnią półkę. I do właśnie takiej grupy będzie się zaliczał LG Magna (sprawdź: etui do LG Magna), posiadający sporo rozwiązań zapożyczonych od swoich droższych braci.

Smartfon ten pewnie nie będzie demonem prędkości i wydajności, ale jeżeli ktoś nie musi grać w zaawansowane gry, to jego parametry w zupełności wystarczą do wygodnej pracy. Urządzenie wyposażone zostało w 5-calowy ekran, 1GB pamięci operacyjnej i 8 GB wewnętrznej. Może wydawało się to będzie nieco mało, ale przy odpowiednio zoptymalizowanym systemie w zupełności wystarczy do wygodnej pracy, system stoiska wystawiennicze pracuje bez żadnych zacięć i przestojów. Dużą zaletą tego modelu jest bateria o dużej pojemności, przy rozsądnym użytkowaniu spokojnie wystarczająca na dwa dni pracy. Smartfon ten jest bardzo udaną konstrukcją i można się spodziewać, że zyska spore uznanie odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*