Jak bezpiecznie nabywać przez sieć? Informator dla każdego

Bezustannie rosnąca popularność internetowych zakupów sprawia, że coraz to pilniejsze staje się nauczanie o ewentualnych zagrożeniach połączonych z e-handlem.

W poniższym poradniku radzimy, w jaki sposób bez ryzyka nabywać przez internet, a także zawiadamiamy o niebezpieczeństwach powiązanych z nabytkami on-line. Na tle europejskich krajów w naszym kraju odsetek nabywców pozyskujących za pośrednictwem netu ciągle jest mały. Niemniej jednak handel elektroniczny rozwija się w prędkim tempie i coraz to mniej klientów czuje bojaźń przed „wirtualnymi” nabytkami. Ważne jest jednak, ażeby wraz z demitologizacją handlu internetowego rosła też świadomość możliwych zagrożeń, do jakich należą na przykład fałszywe sklepy on-line otwierane w celu wyłudzenia pieniążków bądź tak zwany phishing. Co możemy nabyć przez internet oferta sklepów online jest dziś nadzwyczaj obszerna. Nabędziemy w ten sposób nieomalże wszystko.
internet oferta

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Zalanie silnika olejem w kosiarce

Autor: Honda
Źródło: Honda

Przed niektórymi niebezpieczeństwami połączonymi z e-commerce nie zdołamy obronić się. Należy do nich na pewno przypuszczalna możność upadku sklepu on-line. Plajty w tej branży są zazwyczaj spowodowane niskimi marżami na wyroby, słabą płynnością finansową jak też nadmiernym korzystaniem z obrotowych kredytów. Jeśli takowa sytuacja będzie miała miejsce, nabywcy, jakich zlecenia nie zostały sfinalizowane, z reguły bezpowrotnie tracą środki.

W trakcie kontaktu z nowym sklepem online powinniśmy kierować uwagę na dużo składników konstruujących jego wiarygodność. Handel internetowy nie odróżnia się pod względem formalnym od pozostałych rodzajów biznesu. Sklep powinna zatem obsługiwać legalnie funkcjonująca firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*