Instalacja telewizyjno-radiowa – co powinniśmy wiedzieć na ten temat

Nie od dzisiaj wiadomo że nowoczesny dom (poza ścianami) do tego aby był wygodny powinien być wyposażony w odpowiednie instalacje. Banałem są instalacje grzewcza bądź elektryczna – są one tak normalne, iż do czasu aż coś nam się nie popsuje czy nie wpadnie nam do głowy projekt związany z remontem pomieszczeń modernizacja instalacji i tym podobne wypadki. Na co dzień zwyczajnie włączamy potrzebny nam sprzęt po czym użytkujemy. Tymczasem nasze domy mieszczą w sobie istną plątaninę różnorodnego rodzaju przewodów.

telewizja cyfrowa

Autor: Andy Melton
Źródło: http://www.flickr.com
Nieraz jedynym śladem ich obecności jest wystający element ze ściany, gniazdo elektryczne rozdzielnice elektryczne czy inny element jak dla przykładu kran. Niektórzy z nas mówią iż najprędzej zauważylibyśmy brak telewizji, rzadziej radioodbiornika. Pewnie z tej przyczyny kablówka jest jednym z bardziej dogłębnie przemyślanych mediów. Bez względu na to którego dostawcę sygnału wyselekcjonujemy niechybnie monterzy kablówki zamontują nam gniazdo antenowe typu f (tak wygląda). Współcześnie na rynku możemy kupić wiele modeli wspomnianego gniazda.

Producent osprzętu elektroinstalacyjnego posiada w swojej ofercie sporo modeli, jakie nie tylko zapewnią nam, bezusterkową pracę odbiornika a także dekodera ale też estetyczny wygląd (mowa o nim). Dyskretnie wyglądające gniazdo antenowe typu f możemy połączyć z siecią RTV na wiele sposobów, w zależności od wymagań. Szeregowo łączymy gniazdo antenowe typu f z jednym odbiornikiem, kiedy z kolei chcemy doprowadzić sygnał telewizyjny lub radiowy do wielu odbiorników powinniśmy połaczyć je równolegle. Ponieważ obecne dekodery telewizyjne oferują bardzo wiele funkcji wykraczających poza proste dostarczenie jednego typu sygnału istotne jest żeby odpowiednio dopasować typ gniazda.

Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy konieczne nam będzie pojedyncze czy dualne gniazdo antenowe typu f. Współcześnie zazwyczaj stosuje się podwójne gniazda, nie tylko dlatego że zazwyczaj w budynku mamy więcej niż jeden odbiornik ale także dlatego żebyśmy mogli wykorzystać dla przykładu możliwość nagrywania w rzeczywistym czasie naszego ukochanego programu telewizyjnego. Jeden z sygnałów płynie do nagrywarki drugi natomiast do odbiornika działającego w rzeczywistym czasie. Z reguły stosuje się do tworzenia sieci standardowego kabla koncentrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*