Arkany obsługi sklepu online

Posiadanie biznesu w czasach komputeryzacji jest bardzo łatwe i tanie. Pozwala to małym przedsiębiorcom na start swojego biznesu z niewielkim ryzykiem w razie porażki. Nie wiąże się to bowiem z wynajmowaniem pomieszczenia, odpada także wiele opłat stałych jak na przykład rachunki za media.

Kawa

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynym problemem młodego przedsiębiorcy internetowego jest marketing. Jak jednak udowadniają badania, najbardziej efektywne oddziaływanie na odbiorców ma tzw. marketing szeptany, który polega na wybieraniu produktu bądź usługi w oparciu o opinie. Kiedyś można było kierować się zdaniem bliskich i przyjaciół, obecnie wiarygodna jest opinia osoby należącej do tej samej grupy społecznej, przykładowo do grupy użytkowników danego forum dyskusyjnego czy nawet internetu w ogóle.

Najlepszy sklep

Jest parę czynników, jakimi internauta kieruje się decydując się na sklep on-line. Pierwszym i najważniejszym z nich jest koszt produktu w porównaniu do konkurencji. Liczba okazji często rodzi przyzwyczajenia wśród kupujących, sklepem, prowadzącym tego rodzaju politykę dotyczącą sprzedaży jest chociażby autokarman.pl.

Drugim znaczącym czynnikiem wpływającym na decyzję o wyborze sklepu jest szybkość realizacji zamówienia i cena wysyłki. Zakupy internetowe są często substytutem tradycyjnych zakupów, z tego powodu ważne jest, żeby klient w jak najmniejszym stopniu odczuł złe strony zakupów on-line. Dlatego też część sklepów posiada konkurencyjne koszty dostawy towaru, jak na przykład hidbox.pl, sklep oferujący AGD. Więcej o sklepach mieści się tu: sklep hidbox.pl.

Jak sprawdzić opinię?

Media społecznościowe

Autor: ijclark
Źródło: http://www.flickr.com

W celu sprawdzenia ceny towaru, użytkownicy Internetu często wykorzystują internetowe porównywarki cen. Dzięki nim, można skontrolować ceny, oraz koszty dostawy określonego przedmiotu oferowanego przez różne sklepy internetowe.

W porównywarkach tego typu jest wielu liderów, na przykład liderem cenowym w branży budowlanej jest sklep meganarzedzia.pl. Innego rodzaju narzędziem, z którego korzystają użytkownicy są portale zbierające opinie o sklepach. Po realizacji zamówienia do użytkownika sklepu biorącego udział w programie przesyłana jest ankieta, gdzie może opisać swoje zadowolenie, lub też niezadowolenie z obsługi.

Sklepy, które dostają wiele dodatnich opinii mogą dostać specjalny certyfikat. Sklep domsary.eu może się pochwalić zarówno tego typu certyfikatami, jak i certyfikatami autoryzowanego dealera części marek.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie absorbujący, to szybko kliknij tu i przeczytaj tamto źródło (http://futurae.pl/) – tam również znajdziesz dużo ciekawych informacji.

Więcej w temacie mieści się w tym miejscu: link do www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*