Alarm rowerowy, czyli w co warto zaopatrzyć swój pojazd na drodze. Zobacz nowy artykuł

Duże miasta to ogromne, hałaśliwe skupiska ludzkie, pojazdów, rowerzystów, autobusów czy tramwajów. Miasta tętnią życiem, są w ruchu a w takim natłoku i w pośpiechu bardzo łatwo coś zgubić albo nawet samemu się zagubić. Równie często może dojść do jakiejś stłuczki, wypadku czy innego typu zdarzenia drogowego.

Poruszając się po wielkich miejscowościach dość często jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy ktoś komuś zajechał drogę, ktoś inny wymusił pierwszeństwo i tym podobne. Nierzadko nawet zwykłe parkowanie powoduje sporo trudności. Wiemy jak tłoczno jest na ulicach w miastach w godzinach szczytu, zwykle identycznie jest na parkingach przy dużych galeriach handlowych jak również marketach. W tego typu sytuacjach manewrowanie autem w tłoku i parkowanie może być dość skomplikowane i czasami, żeby zabezpieczyć siebie i innych użytkowników dróg, najlepiej żeby w naszym samochodzie była zamontowana podwójna kamera samochodowa.

Sprężyna w rowerze

Autor: http://pixabay.com/
Źródło: http://pixabay.com/

Taki sprzęt pozwoli nam łatwiej wyjeżdżać z różnego typu parkingów, pomaga nam w trakcie skomplikowanych manewrów tym, iż możemy zobaczyć jak wiele mamy jeszcze miejsca na manewrowanie i jak wiele oddziela nas od drugiego auta albo od murku. Dzięki takiej kamerze lepiej też zorientujemy się w ulicznym ruchu, co jest ważne, albowiem jeżeli chcemy zmieniać pas ruchu, to dobrze jest wiedzieć czy jakieś dywaniki przeciwślizgowe obok nas nie jedzie i nie mieści się w tak zwanej martwej strefie, której nie obejmują lusterka. Przecież przy dużym ruchu albo w korkach nie mamy możliwości cały czas patrzeć w bok, ponieważ może to spowodować to, że gdy ktoś z przodu gwałtownie przyhamuje, my nie będziemy mieli czasu na swój manewr przez co dojdzie do kolizji. W przypadku kamer mamy możliwość sobie dopasować widok na tył albo na boki, wszystko zależy od potrzeb.

Znów pamiętajmy, że samochody to nie wszystko i niekiedy można przesiąść się na rower, zapewne trochę gorszy środek transportu w pochmurne i chłodne dni, lecz w jak świetny sposób działa na naszą kondycję a także zdrowie. Ale w tym przypadku nie zapominajmy, żeby założyć alarm rowerowy albo posiadać jakąś blokadę, albowiem rowery też czasem mogą stać się łakomym kąskiem dla złodziei.

Jeśli pomieszkujemy w dużych miastach i stale przemieszczamy się autem, to warto pomyśleć nad urządzeniem, które pomoże nas w codziennej podróży. Jeśli natomiast chcielibyśmy zadbać o zdrowie, to miejskie ścieżki rowerowe niemal zapraszają do korzystania z nich.
Tutaj więcej o podwójnych kamerach samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*