Dzięki technologii IT nasze budynki zyskują nową jakość.

Jeśli zamierzamy zbudować dom, należy pomyśleć perspektywicznie.
Nasz dom może być przyjaznym, ale niezwykle złożonym narzędziem, w jakim przyszło nam żyć. Wykorzystane w nim Techniki, szczególnie IT mogą okazać się dla nas niezwykle przyjazne.
Pomysł pod tytułem inteligentny dom, nie jest niczym świeżym.

na placu budowy

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
sterowanie oświetleniem

Autor: Promo Pixa
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas słyszał z pewnością o czymś takich. Nie wiemy natomiast tego, że takowemu domowi (zobacz przewody przyłączeniowe) co roku przybywa inteligencji. Najnowsze rozwiązania wychodzą na przeciw największym odkrywcom. Dzięki zastosowaniu informacji z czytników i detektorów rozumny budynek samodzielnie dopasuje się nie tylko do obecności domowników, ale też czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak przykładowo temperatura, nasłonecznienie czy wilgotność atmosfery. Dzięki temu inteligentny budynek bardzo poprawia jakość życia codziennego jego mieszkańców. Inteligentny dom ma swój odrębny system „dowodzenia”. Z pomocą całościowego systemu i informacjom, które do niego docierają, nasz dom samodzielnie umie podjąć najlepszą decyzję w wielu dziedzinach funkcjonalności.
Przykład nowoczesnego biura

Źródło: lodzdesign.com
Myśląc o inteligentnych rozwiązaniach dla naszych domów myślimy przede wszystkim o bezpieczeństwie. systemy alarmowe, kontroli, p. poż., czy choćby dostępu są w ofercie wyspecjalizowanych firm tej specjalności. Innym istotnym elementem naszego inteligentnego budynku może okazać się sterowanie oświetleniem Ważne źródło Przyłączone systemy IT mogą pozwolić dowolnie regulować oświetleniem naszego budynku. Samoczynne włączenie i wyłączenie światła to tylko początek.

Proces może być zintegrowany z innymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą jednego kliknięcia na pilocie siedząc na kanapie, możemy sterować światłem w całym budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*