Czy wiesz, co to jest CentOS Server? Zobacz najistotniejsze informacje w tym zakresie

Informatyzacja i wszystko co z nią związane można powiedzieć bez większych przeszkód – ekspansywnie się rozprzestrzenia. Dziś trudno już sobie wyobrazić życie bez cyfryzacji i automatyzacji wielu dziedzin i raczej jest to proces nieodwracalny. W zasadzie standardowy Kowalski umie już bez problemu obsługiwać podstawowe programy komputerowe, a ten co bystrzejszy umie przygotować specjalistyczne oprogramowanie, z którego później będą korzystać inni.

Oprogramowanie

Autor: Synology
Źródło: Synology
Laicy w zasadzie także znają chociażby podstawy obsługi komputera, choć sporo terminów może nadal być dla nich niezrozumiałymi. Nowością może być dla nas chociażby termin CentOS Server – zobacz co to jest centos server.

Co to jest?Jest to najogólniej platforma, którą można zainstalować na serwerze, by praca na komputerze była jeszcze płynniejsza i bardziej komfortowa.

Jeśli prezentowany wpis Cię zainteresował, to śmiało kliknij tutaj i zobacz, co zobaczysz w najnowszym wpisie (http://energopiast.pl/system-akustyczny-ep-coustic/). On też jest warty uwagi.

Z platformy korzysta wiele osób, dla których ważne jest usprawnienie pracy z systemem opierającym się na przejrzystych zasadach działania. Z CentOS korzystają więc przede wszystkim administratorzy sieci, menadżerowie i wszyscy fani Linuksa, na którym system ten się opiera.

Istotne jest to, że z każdym rokiem twórcy opisywanej platformy systemowej usprawniają jej działanie, poszerzając zakres możliwości. Z systemu można korzystać za darmo i można go dowolnie swobodnie dystrybuować, czyli kopiować i udostępniać. Platforma jest darmowa i otwarta, więc zatem staje się alternatywą dla systemów komercyjnych, które na ogół są kosztowne

.

Oszczędzamy na kosztach zakupu, liczonych w setkach złotych, a przy tym mamy gwarancję stałego rozwoju i unowocześniania systemu przez grupę profesjonalnych deweloperów, których wpiera stale zwiększająca się społeczność użytkowników i miłośników opisywanego sytemu.

Oczywiście terminologię komputerową niełatwo pojąć nawet jeśli, staramy się opisać kwestię jak najprościej. Niemniej warto poszerzać w tym kierunku wiedzę. CentOS Server jest ulepszany i unowocześniany już od kilku lat, jednakże w ostatnim czasie zwiększa się grono osób chętnie z niego korzystających. Wiele z tych osób dotychczas nawet nie zdawało sobie sprawy z jego istnienia. Dzięki systemowi mają oni większy wybór, czy korzystać z płatnych, czy z bezpłatnych rozwiązań, które funkcjonują równie skutecznie i płynnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*