Zegarki casual czy eleganckie

Zegarek na pasku czy bransolecie? Koperta kwadratowa czy okrągła? Kwarcowy czy mechaniczny? Elektroniczny czy ze wskazówkami? Jaki na bal a jaki na siłownię? Postaramy się dać odpowiedź na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różne.

Ale są oczywiste kanony. Przykładem bardzo popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma estetyczną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednak spełniać wszelkie walory czytelności i komunikacji. Warto, aby wykonany był z bardziej trwałych materiałów, przykładowo ze stali szlachetnej, a jeżeli pozłacany to stosownie grubo, tak by prędko nie stracił swych walorów. Miło widziane jest połączenie dwóch barw – „żółtej” i „białej” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru posiadacza. Traktuje się współcześnie formę prostokątną jako bardziej atrakcyjną, a okrągłą jako klasyczną, ale to kwestia indywidualnego upodobania. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Prawie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał „duszę”. Zegarki (męskie zegarki smartwatche) męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, oczywiście bardziej zwracając uwagę na zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich „wyczynów” pod wodą.

Zegarki Casual
Zegarek „na co dzień” powinien być głównie czytelny i wygodny. Podołać „trudom” powszechnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, intuicyjny w obsłudze, prosty w zakładaniu i zdejmowaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, po prostu w miarę tani a dobry. Nie powinien być „udziwniony”. Ma przekazywać tylko niezbędne dane – czas i datę. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdej sytuacji możemy „od ręki” sprawdzić czy zegarek działa. Zegarek z datownikiem zawsze będzie droższy. Nie musi mieć szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual spory wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess mają one ciekawe wzornictwo i jednocześnie są trochę tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*