Pojazdy na prąd to temat, który nakręca świat motoryzacji już od kilku lat

Ekologiczne podejście do samochodów przez długi czas było tematem rodem z filmów science fiction. Teraz jest to już realność.
Na Zachodzie samochody elektryczne cieszą się coraz większym powodzeniem.

fotograf w akcji

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie nabywają je, ponieważ naprawdę są przyjazne dla środowiska. Jednak aby dało się z nich korzystać bez żadnych problemów, wymagana jest właściwa infrastruktura — więc stanowiska z ładowarkami, gdzie można pozostawić samochód dorabianie kluczy samochodowych warszawa cennik na jakiś czas lub całą noc. W państwach starej Unii Europejskiej siatka takiego rodzaju miejsc jest doprawdy imponująca. W naszej ojczyźnie na szczęście też powoli sytuacja się poprawia. Auta na prąd w ogóle nie są wolniejsze aniżeli te na benzynę, chociaż tak niekiedy twierdzą pesymiści. Na dodatek na pojedynczym ładowaniu bez trudności dojedziemy nad polskie morze albo nawet dalej. Fakt, pojazdy na prąd są bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki w wersji na benzynę czy diesel. Jednak to pojazdy na prąd wydają się być znakiem przyszłości. Są ekologiczne oraz ciche. Oprócz tego bywają tak samo komfortowe, co tradycyjne samochody. Jeżeli weźmiemy pod uwagę też to, że prąd jest mniej kosztowny aniżeli benzyna, to od razu dostrzeżemy duże korzyści z ich użytkowania. Na dodatek nigdy nie mamy pewności, jak będzie wyglądać sytuacja na światowym rynku ropy za kilka czy kilkanaście lat.

Jeśli ceny za baryłkę mocno podrożeją, to zapewne wówczas większa liczba użytkowników zacznie się na serio zastanawiać nad zmianą wozu na elektryczne. Do tego czasu pewnie znacznie one stanieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*