Niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się zazwyczaj po 50. — powinniśmy zatem dożyć emerytury w świetnym stanie

PraWDą jest, że życie bywa ciężkie i niekiedy naznaczone bywa męczącymi chorobami. Trzeba jednakże starać się troszczyć się o siebie na co dzień.

Silnik

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w naszym kraju życie osób emerytów nie bywa usłane różami. Osoby, które mają średnie emerytury, z reguły nie mogą sobie pozwolić na życie niczym z amerykańskich filmów. Nie mogą także zbyt dużo wyjeżdżać, w przeciwieństwie do swoich angielskich kolegów. Niestety w podeszłym wieku z reguły zaczynają się również problemy ze zdrowiem. Senior więc nie ma prostego życia. Aby zatem na emeryturze dobrze nam się powodziło, to już w latach młodości, kiedy pracujemy, należy pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez cały czas, gdy będziemy mieli etat — czyli przez mniej więcej 30 lat, będziemy odkładać niewielkie kwoty, żeby potem móc te pieniądze mądrze spożytkować w okresie emerytury. To, co z nimi uczynimy, to nasza sprawa. Możemy przeznaczyć te kwoty na urlop za granicą albo prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się wszystkim, ale emerytom najbardziej. Kiedy jesteśmy starsi, to nie chcemy męczyć się i ślęczeć kilka godzin na wizytę u doktora. Jesteśmy zmuszeni wtedy siedzieć w dusznych pomieszczeniach na okropnych krzesełkach. A w prywatnych klinikach jesteśmy traktowani z szacunkiem.

Nie musimy o nic się prosić, a każda zatrudniona tam osoba przejawia wiele empatii. Odczujemy na własnej skórze, że jesteśmy traktowani należycie. Przez to należy podumać o prywatnym ubezpieczeniu na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*