W dzisiejszych czasach niemal wszystko zastępowane jest przez zbliżeniowe karty — pieniądze, ale również na przykład klucze

Karty magnetyczne mogą znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest identyfikacja jej właściciela.
XXI wiek wydaje się być okresem, gdy coraz częściej plastikowe karty zastępują ludziom inne artykuły codziennego użytku.

fotografia   Międzyzdroje

Autor: DCN Gallery
Źródło: DCN Gallery
Dzisiaj na przykład kartą płatniczą zapłacimy za wszystko — nawet za bilet w tRAMwaju. Karty zbliżeniowe zastąpiły również klucze w większości hoteli. Zaczęło się oczywiście od tych międzynarodowych sieci. Jednak dzisiaj spotkamy je już nierzadko choćby i w hostelach. Są o wiele praktyczniejsze niż klucze. Możemy włożyć je po prostu do portfela. Nie tak często się gubią i prócz tego nie obciążają kieszeni. Dodatkowo, jeżeli klient zgubi taką kartę, to stworzenie nowej jest szybsze oraz mniej kosztowne. Zwyczajnie nieużywaną kartę (ich zapas najczęściej znajdziemy na recepcji) musimy tylko odpowiednio zakodować.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To świetnie, gdyż po przejściu na stronę www odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Jest to dosyć proste, ponieważ wystarczy jedynie kartę przeciągnąć przez odpowiednie urządzenie. Do każdej karty stworzony jest wyjątkowy kod dostępu. Dlatego tą samą kartą nie można otworzyć wszystkich drzwi na piętrze. Wyjątek stanowią karty, które noszą dla przykładu ochroniarze lub sprzątaczki. Posiadają oni jedną kartę, która otwiera wszelkie drzwi. Jest to jednak specjalnie napisany przez informatyka kod.

Takiego typu karty wykorzystuje się także w budynkach rządowych, gdzie musimy posiadać szczególne przywileje, żeby móc wchodzić do niektórych pomieszczeń czy korytarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*