Parę wskazówek odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są urządzeniami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.
Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy też o zachowanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Należy pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy też internecie. Dzięki poniższym wskazówkom można osiągnąć kolejny stopień wtajemniczenia, gdyż możesz zostać pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest podłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogłyby one (jeżeli komputer jest na stałe podłączony do sieci internet) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swemu firewallowi, rzeczywiście warto sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z zainstalowanych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń trzeba napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście będą pokazane wszystkie bieżące istniejące połączenia razem z ich statusem.
Wyrażony będzie również końcowy adres IP oraz numer portu. Jeśli przypuszczasz, że niektóre z połączeń nie powinny być użyte, należy spróbować wpisać: „netstat -ab”. Zostaną wypisane nazwy docelowych hostów i programów, z jakich połączenie zostało zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe zasady zachowywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli zarządzania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale należy niezwykle ostrożnie się z nim obchodzić.

Tylko teraz oceń fotele gamingowe ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Nawet jeżeli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe i antyszpiegowskie, trzeba czasem samodzielnie skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

Osobom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, a w następnej kolejności na karcie „Opcje” upewnić się, że zaznaczono opcję „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*