Jak wygląda zawód elektronika?

Elektronik jest to osoba, która zajmuje się instalacją, konserwacją a także naprawą sprzętu komputerowego a także pozostałych elektronicznych przyrządów.
Elektronik jest wszechstronnym człowiekiem – zna się nie jedynie na sprzęcie, lecz też na jego oprogRAMowaniu.

rzut - telefon

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com

Fach ten jest rzemiosłem przyszłości, albowiem elektronika ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Elektronik potrzebny jest jako serwisant, kontroler jakości czy też konstruktor. Osoba na tym stanowisku ma wiele możliwości rozwoju oraz staje przed dużymi wyzwaniami. Nie stanowią dla niego zagadki nawet takie sprzęty jak oscyloskop cyfrowy.
Do wykonywania zawodu elektronika starczy średnie wykształcenie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest także znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego, bo w zakładach produkcyjnych wiele urządzeń posiada instrukcje w językach obcych. W firmach świadczących usługi dla osób prywatnych wymagane jest posiadanie prawa jazdy. Jednostka na tym stanowisku powinna mieć następujące cechy: zainteresowania techniczne, systematyczność, spostrzegawczość, zdolności manualne, umiejętność pracy w grupie.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku. Dla części osób ten artykuł to intrygujące podejście do takiego problemu.

Dodatkowo elektronik musi na bieżąco pogłębiać własną erudycję, śledząc nowinki techniczne, na przykład w prasie specjalistycznej.

obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Elektronik pracuje w zakładzie produkcyjnym albo usługowym. Pracując w zakładzie wytwórczym, elektronik często przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, w którym zajmuje się głównie montażem elektronicznych układów.

Natomiast praca w zakładzie usługowym to przede wszystkim kontakt z klientem. Elektronik wyrusza do klienta i pracuje w pojedynkę – wykrywa uszkodzenie Urządzenia po czym w miarę możności naprawia szkodę na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*