Istna rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego wysiłku filmować z powietrza!

Fotografia stanowi jedną z dziedzin życia, które w trakcie ostatniego wieku odnotowały największe zmiany. Właściwie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc nazwać rewolucją. Jeszcze przed dwudziestu laty temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku uzbrojeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną pulą klatek na filmie zdjęcia wykonywane były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić krótka analiza zależności: ile dni wczasów i ile wolnych kadrów pozostało? ()
Kiedy na rynek zaczęły zdobywać aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego nie może nas już zaskoczyć. W jednej chwili zniknęły problemy z ograniczoną ilością klatek, naświetlonymi filmami, niewydarzonymi ujęciami, długim oczekiwaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się także montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć utrwalać magiczne chwile, co do tej pory wymagało skorzystania z usług profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowatorskim wynalazkom możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (dronlandia.pl/filmowanie-z-powietrza).
Wynalazkiem, który bezapelacyjnie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowe urządzenie latające, wyposażone w kamerę i sterowane za pomocą kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Drony mogą być wykorzystywane w celach wojskowych i cywilnych.

Przeczytaj, jakie informacje znajdziesz po przejściu na stronę www (http://www.epack.com.pl/aktualnosci/). Niewątpliwie będą niesamowicie pasjonujące i godne zainteresowania, co sprawi, że często będziesz tu wracać.

Dziś w sklepach z elektroniką znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego filmowania z powietrza.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest na pewno dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za eksperta w produkcji tego typu urządzeń. Dron ten ma doskonałe parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem dziwić jego wielka popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*